Firma PORTA to największy na polskim rynku producent drzwi. Szczególny nacisk kładzie na wysoką jakość wykonania swoich produktów, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia które otrzymuje. Nasza firma, jako wieloletni partner PORTA, spełniając te same kryteria jakościowe daje Państwu pewność wykonania solidnej usługi. Gwarancją tego jest CERTYFIKAT Autoryzowanej Grupy Montażowej.


 

AUTORYZOWANY MONTAŻ, KROK PO KROKU :

Poprawnie wykonany montaż powinien rozpocząć się od sprawdzenia wymiarów otworu budowlanego w który drzwi mają zostać osadzone.  


Odpowiednie pakowanie ościeżnic i skrzydeł eliminuje możliwość uszkodzenia elementów w czasie transportu.  

Do każdego opakowania załączony jest spis Autoryzowanych Grup Montażowych, z usług których naprawdę warto skorzystać.
 

Po sprawdzeniu kompletu elementów składamy ościeżnicę. Dla wzmocnienia połączenia, przed skręceniem powierzchnie styku pokrywa się klejem.
 

Ościeżnicę wstawiamy w otwór, poziomujemy, sprawdzamy kąty i unieruchamiamy za pomocą klinów montażowych.  

Zgodnie z wytycznymi producenta ościeżnicę zapiankowujemy w wybranych punktach - wbrew panującemu wśród klientów przekonaniu, nie po obwodzie.  

Po utwardzeniu pianki wkręcamy zawiasy, wieszamy i regulujemy skrzydło, wklejamy opaski (w przypadku ościeżnic regulowanych) oraz przykręcamy klamki.  

Praktycznie od razu po zamontowaniu drzwi gotowe są do użytkowania. Niemniej, żeby uniknąć niepożądanych efektów ewentualnych naprężeń powstałych w piance montażowej, zalecamy pozostawienie drzwi zamkniętych na resztę dnia.